czwartek, 15 czerwca 2023

Będzie nowy żłobek w Sieradzu

Będzie nowy żłobek w Sieradzu. Miasto na ten cel pozyskało dofinansowanie w wysokości ponad 2,5 mln zł. - Utworzenie nowych oddziałów żłobka to przede wszystkim odpowiedź na potrzeby naszych mieszkańców - mówił na konferencji prasowej Paweł Osiewała, prezydent Sieradz.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)

Oprócz prezydenta w spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli także Piotr Bakowicz, dyrektor SP nr 1 w Sieradzu, w obiekcie której zlokalizowany zostanie żłobek (budynek przy ul. Rycerskiej) oraz Tomasz Bekalarek, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji UM w Sieradzu. - Zakres robót będzie szeroki, bo trzeba będzie przygotować nowe sale na parterze szkoły i wyposażyć je w niezbędną infrastrukturę. Do żłobka prowadzić będzie nowe, oddzielne wejście, a na zewnątrz powstanie plac zabaw dla najmłodszych - tłumaczy prezydent.

Koszty adaptacji pomieszczeń w budynku przy ul. Rycerskiej wraz z ich wyposażeniem i wspomnianym placem zabaw to 1,6 mln zł. Wsparcie finansowe, które otrzymał Urząd Miasta na lata 2023-27 wyniesie 2,5 mln zł. W kwocie tej jest bowiem nieco ponad milion złotych dofinansowania na funkcjonowanie bieżące żłobka. Środki te pochodzą z programu Maluch+ współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. 

W budynku przy ul. Rycerskiej nadal też będą uczyć się uczniowie klas V-VIII oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Zniknie natomiast Centrum Usług Finansowych, które zmieni siedzibę - Chcemy to wszystko tak przygotować, żeby i szkoła, i żłobek mogły obok siebie swobodnie funkcjonować. Pozostaje tylko cieszyć się z faktu, że sieradzanie będą mieli do dyspozycji dla swoich pociech dodatkowe miejsca w żłobku, a wiem, że takie potrzeby w mieście nadal są - podkreśla Piotr Bakowicz.

W nowym żłobku ma być 35 miejsc.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.