wtorek, 20 czerwca 2023

Certyfikat dla MOF

Od kwietnia 2022 roku gminy tworzące Miejski Obszar Funkcjonalny Sieradz - Zduńska Wola - Łask biorą udział w projekcie doradczym  "Centrum Wsparcia Doradczego Plus", realizowanym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Fundację Fundusz Współpracy i Związek Miast Polskich. W Katowicach odbyła się konferencja podsumowująca projekt

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)

Celem CWD+ jest wsparcie samorządów w prowadzeniu polityki rozwoju oraz przygotowanie do finansowania i realizowania przedsięwzięć strategicznych. - W ramach projektu Sieradz - jako Lider MOF, wraz z pozostałymi samorządami pracował wspólnie z zespołem doświadczonych ekspertów nad planowaniem rozwoju całego naszego obszaru. Otrzymaliśmy wsparcie doradcze w zakresie zarządzania strategicznego oraz tworzenia projektu zintegrowanego polegającego na tworzeniu rowerowych tras turystycznych - mówił Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Samorządy zaangażowane w "sieradzki" MOF aktywnie brały udział w projekcie CWD+, co docenione zostało certyfikatem odebranym w imieniu wszystkich jego członków przez Pawła Osiewałę na konferencji w Katowicach. Spotkanie, które odbyło się w dniach 19-20 czerwca było podsumowaniem dotychczasowych działań. Zaprezentowano również dotychczasowe efekty współpracy oraz omówiono wyzwania stojące przed partnerstwami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz