poniedziałek, 26 czerwca 2023

Jechał pijany i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci zatrzymali 24-latka, który w stanie nietrzeźwości kierował fiatem. Okazało się, że złamał on również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Apelujemy do kierowców o rozsądek!

24 czerwca 2023 roku, przed godziną 21.00  na ulicy Jana Pawła policjanci grupy dochodzeniowej zauważyli fiata, którego kierujący poruszał się bardzo wolno. Nieprawidłowo wykonał on manewr skrętu w lewo wjeżdżając w Aleję Grunwaldzką, a następnie na parking. 

Funkcjonariusze podejrzewając, że kierowca może być pod wpływem alkoholu pojechali za nim. Na ich widok kierowca fiata szybko wyjechał z parkingu. 

Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych zatrzymali pojazd na ulicy Jagiellońskiej. Okazało się, że samochodem kierował 24-letni mieszkaniec Sieradza. 

Na miejsce zadysponowany został patrol drogówki, który przejął dalsze czynności. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia policjantów, ponieważ kierowca miał w organizmie prawie promil alkoholu. 

Ponadto sprawdzenie w policyjnych bazach wskazało, że 24-latek posiada orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 

Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Policjanci zabezpieczyli również pojazd, którym jechał. 

Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. 

Za te przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Po raz kolejny czujność i właściwa reakcja policjantów być może zapobiegły tragedii.

Pamiętajmy, że każde nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może być tragiczne w skutkach. Oprócz konsekwencji prawnych, zwiększa ryzyko występowania śmiertelnych zagrożeń na drodze. Źródło KPP Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz