wtorek, 13 czerwca 2023

Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy "Sieradzki Szwędaczek"

W dniu 16 czerwca 2023 roku Koło PTTK „Sieradzki Szwędaczek" działające przy KPP w Sieradzu wspólnie z Stowarzyszeniem Sportowym „Wspólnota” w Sieradzu zapraszają seniorów i młodzież do udziału w „Miedzypokoleniowym Rajdzie Służb Mundurowych Sieradzkiego Szwędaczka".

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)

Rozpoczęcie rajdu Rynek w Sieradzu o godzinie 11.00 na Rynku w Sieradzu.

TRASA RAJDU to ok.20 km z przerwami zaplanowanymi przez organizatorów. Dojazd do Gospodarstwa Agroturystycznego „Maczkowisko” w Dzierlinie zajmie nam ok. 3 godzin, przebiegać będzie głównie drogami polnymi wzdłuż wałów przeciwpowodziowych rzeki Warty.  Po rozpoczęciu rajdu z Rynku w Sieradzu nastąpi przejazd przez Rynek Praski na Wzgórze Zamkowego. Następnie przez tzw. „Most Krowi” a potem pod mostem na trasie Sieradz — Zduńska Wola uczestnicy rajdu udadzą się do pomnika upamiętnienia żołnierzy poległych w walkach nad rzeką Wartą w 1939 roku. Powrót przez most wiszący na rzece Warta do Sieradza a następnie wzdłuż wałów pod mostem kolejowym do Gospodarstwa Agroturystycznego „Mączkowisko” w Dzierlinie, gdzie nastąpi zakończenie rajdu. W Gospodarstwie Agroturystycznym w Dzierlinie przewidziane jest ognisko z kiełbaskami oraz konkursy dotyczące trasy rajdu oraz przepisów Ruchu Drogowego.

Uczestnicy dodatkowo wezmą udział w tegorocznej edycji akcji „Rowerowa Stolica Polski”i będą i rejestrować przejechane kilometry poprzez bezpłatną aplikację na telefon „AKTYWNE MIASTA”.

Zgłoszenia udziału w rajdzie kierownicy grup uczestniczących w rajdzie winni dostarczyć do siedziby Koła PTTK „Sieradzki Szwędaczek” w Sieradzu ul. Jana Pawła Il 88 w dniu 13.06.2023 w godz. 11.00 -13.00.

Szczegóły pod telefonem +48 (43) 827 72 54.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz