wtorek, 13 czerwca 2023

Promocja 150 wydania Kwartalnika Na Sieradzkich Szlakach

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu odbyła się promocja kwartalnika Na Sieradzkich szlakach, to już 150 tego bardzo ciekawego czasopisma wydawanego przez PTTK odział w Sieradzu.

Na spotkanie przybyli mieszkańcy naszego regionu, autorzy, którzy piszą do kwartalnika, ale i osoby, bez który by nie było możliwości wydania tego kwartalnika, czyli sponsorzy. 

Ciekawostka spotkania była możliwość obejrzenia archiwalnych egzemplarzy czasopisma wydawanego jeszcze wersji czarno białej. 

W najnowszym egzemplarzu kwartalnika Na Sieradzkich Szlakach można przeczytać między innymi artykuły: „Rozmowa przy kominku”, autorstwa Janusza Ziarnika, „O znaczeniu badań regionalnych”, autorstwa Marka Urbańskiego, „Bezcenne zdjęcia dworków ziemi sieradzkiej odnalezione”, autorstwa Jakuba Jurka, czy bardzo duży materiał dotyczący Teodora Goździkiewicza, „120 Rocznica urodzin Teodora Goździkiwicza”. 

O tym, jak się tworzył i powstawały pierwsze artykuły do kwartalnika, opowiadał Andrzej Ruszkowski, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Na zakończenie spotkania Zdzisław Włodarczyk powiedział takie słowa, Pismo regionalne potrzebuje takich ludzi, niezamkniętych w sobie, nie sobków, ale ludzi otwartych na potrzeby innych i skłonnych pomóc drugiemu człowiekowi, gdy ten potrzebuje, zwłaszcza że jeśli sam tez jest regionalistą. 

Kwartalnika Na Sieradzkich szlakach można nabyć między innymi w Powiatowej Bibliotece Publicznej i wielu punktach dystrybucyjnych na terenie powiatu i nie tylko.


1 komentarz: