poniedziałek, 12 czerwca 2023

Pracownik i jego znajomy okradali sklep

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Sieradza w wieku 23 i 43–lat, którzy okradli market budowlany. Ich łupem padł towar o łącznej wartości ponad 11 tysięcy złotych. Obydwaj podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dobre rozpoznanie środowiska przestępczego przez sieradzkich kryminalnych oraz współpraca z personelem sklepu doprowadziło do zatrzymania dwóch sprawców kradzieży. 

Od jakiegoś czasu policjanci mieli sygnały, że na terenie jednego z sieradzkich marketów budowlanych dochodzi do kradzieży. 

Skrupulatnie zbierali materiał dowodowy, przeglądali i analizowali zapisy monitoringu. Podejrzewali, że związek z tymi przestępstwami może mieć 43-letni sieradzanin, znany policjantom z wcześniejszych konfliktów z prawem. 

Dalsze ustalenia kryminalnych wskazały, że w przestępczym procederze może pomagać złodziejowi, jego 23-letni znajomy, pracownik tego marketu. 

Jak się okazało, 43-latek wielokrotnie przychodził do sklepu w czasie pracy swojego kolegi. Brał z półek towar, wyjmował z opakowań i chował w odzieży. Puste pudełka, jego „wspólnik” odkładał na regały. 

Łupem sprawców padły drobne narzędzia, akcesoria budowlane i hydrauliczne. Łączna wartość strat została oszacowana na ponad 11 tysięcy złotych. 

7 czerwca 2023 roku policjanci zatrzymali obydwu mężczyzn. W piwnicy 43-latka funkcjonariusze znaleźli część skradzionego mienia, które zostało zabezpieczone. 

Starszy z mężczyzn usłyszał 13 zarzutów, a 23-latek 3 zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Źródło KPP Sieradz. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz