czwartek, 22 czerwca 2023

SIERADZKI DZIELNICOWY NAJLEPSZY W GARNIZONIE ŁÓDZKIM

Wojewódzki finał konkursu wyłonił najlepszego dzielnicowego oraz kierownika dzielnicowych województwa łódzkiego. Najlepszym dzielnicowym garnizonu łódzkiego okazał się młodszy aspirant Mateusz Sierek z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu. Wygrał rywalizację w której udział wzięło 43 policjantów. Zaszczytne trzecie miejsce zdobył również dzielnicowy złoczewskiego komisariatu aspirant sztabowy Mariusz Chmielewski. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(Źródło KPP Sieradz)

Dzielnicowy nazywany jest policjantem pierwszego kontaktu. Jest ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. 19 i 20 czerwca 2023 roku na terenie Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu oraz na strzelnicy znajdującej się na terenie Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli przeprowadzone zostały eliminacje II wojewódzkiego etapu do XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2023”. W zawodach uczestniczyło 43 dzielnicowych oraz 21 kierowników rewirów dzielnicowych z 22 komend powiatowych i miejskich województwa łódzkiego.

Wszyscy zmagali się w trzech konkurencjach: strzelanie, pierwsza pomoc przedmedyczna oraz test wiedzy policyjnej. Dodatkowo dzielnicowi wzięli udział w konkurencjach dotyczących podstawowych czynności dzielnicowego i kompetencji dzielnicowego.

Laureatami zawodów wojewódzkich ,,Dzielnicowy Roku 2023” zostali:

Dzielnicowi:

I miejsce mł. asp. Mateusz Sierek Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu,

II miejsce sierż. Jakub Stasiak Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach,

III miejsce asp. sztab. Mariusz Chmielewski Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu - na co dzień parcujący w Komisariacie Policjiw  Złoczewie

Kierownicy Dzielnicowych:

I miejsce asp. Grzegorz Kruszyna Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu,

II miejsce st. asp. Iwona Sztajbert Komenda Powiatowa Policji w Opocznie,

III miejsce asp. Łukasz Patora Komenda Miejska Policji w Łodzi.

Dzielnicowi, którzy zajęli I i II miejsce oraz kierownik rewiru dzielnicowych, który zajął I miejsce w dniach 17 - 20 października 2023 roku będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi  w zawodach finałowych, które zostaną przeprowadzone  w Szkole Policji w Katowicach.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu na szczeblu ogólnopolskim.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz