sobota, 15 lipca 2023

Jak Fredro pisałby dziś?

Oczywiście, tego nie wiemy, dlatego spróbujmy. Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia, czy dziś umielibyśmy pisać wiersze, tak jak Aleksander Fredro. A może jego utwory są staromodne i można by je nieco uwspółcześnić?


Ogłaszamy konkurs literacki „Jak Fredro pisałby dziś?”. Zapraszamy do udziału młodzież szkół średnich i dorosłych. Uczestnicy mają do wyboru dwie formy – napisać własny wiersz stylizowany na utwory Fredry, albo uwspółcześnić któryś z nich, a więc napisać utwór z tematem zaczerpniętym z wiersza Aleksandra Fredry napisany współczesnym językiem i w dowolnej formie poetyckiej. Może też spróbować swoich sił w obu tych formach.

Prace można nadsyłać pocztą mailową lub tradycyjną, a także osobiście przynieść do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu. Szczegóły znajdziecie Państwo w regulaminie dostępnym na naszej stronie (www.pbpsieradz.pl). Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Fredro dla każdego!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Zapraszamy do poznawania twórczości Patrona Roku 2023 i wspaniałej zabawy literackiej. Źródło PBP w Sieradzu.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz