sobota, 15 lipca 2023

Mecz Oldboyów Warta Sieradz - Pogoń Zduńska Wola

Piłkarskie Old Derby to mecz Oldboyów Pogoni Zduńska Wola i Warty Sieradz, który odbył się na boisku MOSiR w Sieradzu. Spotkanie ściągnęło na  sieradzki stadion około 1000 osób. Mecz wygrali piłkarze Pogoni Zduńska Wola 3:0.

Mecz był nietypowy ponieważ trwał 3 połowy po 30 minut. Grali w nich zawodnicy w przedziale wiekowym od 35 do 50 lat. Bramki w dzisiejszym meczu zdobywali Łukasz Masłowski, Oktawian Maliszewski i Łukasz Światowy. Mecz był przede wszystkim wydarzeniem charytatywnym, podczas którego licytowano koszulki sportowe, vouchery różnego rodzaju i piłkę nożną. Udało się dziś zebrać 17660 zł, a akcja była prowadzona na rzecz 7 letniej dziewczynki Kasi Sobczak z Tymienic, która choruje na nowotwór pnia mózgu.