poniedziałek, 24 lipca 2023

Paweł i Gaweł, czyli czytamy Fredrę

O tym, że „Fredro dla każdego!” to fakt, przekonali się goście Sieradz Open Hair Festival. 21 lipca na sieradzkim Rynku zabrzmiały bajki, fraszki i wiersze Patrona Roku 2023.


Zapowiadał czytanie Fredry Conrado Moreno, znany prezenter, który w tym roku prowadził Sieradz Open Hair Festival. Tym razem do sieradzkich poetek dołączył starosta sieradzki Mariusz Bądzior. W jego wykonaniu usłyszeliśmy bajkę „Małpa”. Nie zabrakło "Pawła i Gawła”, czy „Osła”.

To było drugie spotkanie z twórczością Aleksandra Fredry w przestrzeni publicznej. Przed nami jeszcze cztery, ale spotkamy się dopiero po wakacjach.

„Paweł i Gaweł, czyli czytamy Fredrę" to jedno z działań realizowanych przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Sieradzu w ramach projektu „Fredro dla każdego!”. Podczas kolejnego 5 września spotkamy się z dziećmi z Przedszkola nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jasia i Małgosi w Sieradzu.

We wrześniu, a dokładnie 15 września o godzinie 18 zapraszamy do ogrodu naszej biblioteki. Przekonają się Państwo, że pisane w XIX wieku utwory Aleksandra Fredry aktualne są do dziś. Sięgniemy także po tę część jego twórczości skierowaną raczej do dorosłych odbiorców.

Projekt „Fredro dla każdego!" to cykl wydarzeń, dzięki którym chcemy nie tylko przybliżyć dorobek Patrona Roku 2023 i zaprosić wszystkich mieszkańców Sieradza do wspólnej zabawy, ale także poznawania polskiej literatury.

Projekt „Fredro dla każdego!” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Źródło PBP w Sieradzu.

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz