czwartek, 20 lipca 2023

PIJANY KIEROWCA CHCIAŁ ODHOLOWAĆ USZKODZONY SAMOCHÓD

Policjanci zatrzymali 42-latka, który mając 1,3 promila alkoholu wsiadł za kierownicę peugeota i uderzył w kontener na śmieci. Następnie przyjechał oplem i próbował odholować uszkodzony samochód. Nieodpowiedzialny kierowca dodatkowo złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Obydwa samochody nie były zarejestrowane i nie miały ubezpieczenia OC. 42-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Apelujemy do kierowców o rozsądek!

(Źródło KPP Sieradz)


19 lipca 2023 roku, po godzinie 1.00 w nocy dyżurny policji został powiadomiony, że na parkingu niedaleko stacji paliw na ulicy Wojska Polskiego kierowca osobówki uderzył w kontener na śmieci. Skierowani na miejsce policjanci zobaczyli uszkodzonego peugeota stojącego przy kontenerze na śmieci. Przed nim stał opel, który nie miał tablic rejestracyjnych, a między samochodami leżała linka holownicza. Przy pojazdach mundurowi zastali mężczyznę. Był to 42-letni mieszkaniec Sieradza. Wyraźnie wyczuwalny był od niego alkohol. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W rozmowie z policjantami przyznał się, że kierował peugeotem. Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w kontener na śmieci. Następnie poszedł po opla i przyjechał nim, aby odholować uszkodzonego peugeota. Okazało się, że obydwa pojazdy nie były zarejestrowane i nie posiadają obowiązkowego ubezpieczenia OC.  42-latel został zatrzymany i przewieziony do komendy. Badanie alkomatem wykazało, że ma on w organizmie 1,3 promila alkoholu. Noc spędził w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał dwa zrzuty prowadzenia pojazdu w  stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu kara do 5 lat pobawienia wolności oraz wysoka grzywna. 42-latek odpowie również za brak ubezpieczenia OC. Pamiętajmy, że za brak ubezpieczenia OC grozi kara pieniężna. Jej wysokość zależy do rodzaju pojazdu i okresu bez ważnego OC.

Apelujemy o ostrożność na drodze i przypominamy, że każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje. Niejednokrotnie mamy do stracenia o wiele więcej niż pieniądze. Kierowco bądź rozsądny!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz