środa, 5 lipca 2023

Rzecznik i Zespół Osób z Niepełnosprawnościami. Zaczynają dyżury.

Renata Kurzawska, z Fundacji Dzieciom Puzzle, została Rzecznikiem Osób z Niepełnosprawnościami. Jednocześnie sieradzkie organizacje zajmujące się wsparciem osób z niepełnosprawnościami powołały Zespół, który ma wspierać pracę rzecznika.

- Chcemy nasze działania skierować do mieszkańców. Te działania byłyby odnośnie poszerzania wiedzy o niepełnosprawnościach, o autyzmie. Chcemy z miastem prowadzić takie kampanie, wydarzenia informacyjno-promocyjne, które będą mówić o danych niepełnosprawnościach, czym one się charakteryzują i jakie są potrzeby osób niepełnosprawnych przede wszystkim – tłumaczy Renata Kurzawska. Przedstawicielka Fundacji Dzieciom Puzzle, która od lat działa w Sieradzu głównie na rzecz dzieci z autyzmem, wybrana została jednogłośnie przez przedstawicieli sieradzkich organizacji, które działają na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Pracę rzecznika wspierać będzie Zespół, złożony z przedstawicieli wspomnianych organizacji.

Powołanie RON i Zespołu to konsekwencja podpisanego pomiędzy Fundacją Dzieciom Puzzle i Urzędem Miasta Sieradza listu intencyjnego o współpracy. -  Jako urzędnicy nie zawsze jesteśmy w stanie dostrzec pewne rzeczy. Z tego miejsca gorąco zapraszam, aby o tym mówić i myślę, że Rzecznik Osób z Niepełnosprawnościami fantastycznie się wpisuje w tę myśl i te działania, które chcielibyśmy wdrożyć w naszym mieście, by to mieszkańcy budowali tę tożsamość - mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Dyżury Rzecznika i Zespołu pełnione są w pok. 13 w budynku Urzędu Miasta Sieradza (parter, w pobliżu Biura Obsługi Klienta).

11.07.2023 godz. 15.30-17.30 - Zuzanna Kuran i Sylwia Walerych Kossakowska
18.07.2023 godz. 15.30 - 17.30 - Alicja Nyziak i Renata Kurzawska
25.07.2023 godz. 15.30 - 17.30 - Maria Wika

Z Rzecznikiem i Zespołem można się również kontaktować poprzez maila - [email protected] oraz telefonicznie - 504164223. Źródło UM Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz