piątek, 7 lipca 2023

Wpadka złodzieja alkoholu

26-letni mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego odpowie za kradzieże alkoholu w markecie na terenie Sieradza. Łączną wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 1600 złotych. Podejrzany usłyszał dwa zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Policjanci wydziału kryminalnego monitorując środowisko przestępcze uzyskali informację, że w jednym z marketów spożywczych od jakiegoś czasu dochodziło do  kradzieży alkoholu.  

Złodziej wykorzystując nieuwagę personelu podchodził do regałów, skąd brał towar i chował go w torbę. Następnie przekraczał linię kas, nie płacąc za niego. 

Policjanci zbierali materiał dowodowy, przeglądali i analizowali zapisy monitoringu, współpracując również z personelem sklepu. 

Trop prowadził do 26-letniego mieszkańca powiatu zduńskowolskiego, który miał na swoim koncie podobne przestępstwa. Okazało się, że mężczyzna w kwietniu i czerwcu ukradł alkohol na łączną kwotę ponad 1600 złotych. 

5 lipca 2023 roku kryminalni zastali typowanego mężczyznę w miejscu zamieszkania. 26-latek został zatrzymany i przewieziony na komendy. Usłyszał dwa zarzuty kradzieży, a w czasie przesłuchania przyznał  się do zrzucanych czynów. 

Wyjaśnił, że skradziony towar sprzedawał przypadkowym osobom, a pieniądze przeznaczał na bieżące zakupy.  

Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Źródło KPP Sieradz.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz