piątek, 7 lipca 2023

Złodzieje sklepowi zatrzymani po policyjnym pościgu

Szybkie działanie sieradzkich kryminalnych doprowadziło do zatrzymania dwóch złodziei sklepowych i odzyskania skradzionego mienia. 27 i 38 –letni mieszkańcy Sieradza ukradli dalmierz laserowy wartości ponad 700 złotych w jednym z marketów budowlanych. Wpadli po krótkim pościgu, kiedy próbowali ukryć się przed policjantami na cmentarzu. Grozi im kara do 5 lat pobawienia wolności.

5 lipca 2023 roku po godzinie 8.30 policjanci otrzymali informację, że w jednym z marketów budowlanych na terenie Sieradza dwaj mężczyźni prawdopodobnie ukradli elektronarzędzia i uciekli. 

Kryminalni szybko pojechali na miejsce i patrolowali okoliczny teren. W pewnym momencie zauważyli dwóch mężczyzn, którzy wbiegli na cmentarz. Po krótkim pościgu zatrzymali ich. Byli to 27 i 38-letni mieszkańcy Sieradza, dobrze znani policjantom z wcześniejszych konfliktów z prawem. 

W czasie kontroli plecaka starszego z mężczyzn kryminalni znaleźli oryginalnie zapakowany dalmierz laserowy. W rozmowie z policjantami mężczyzna przyznał się, że kilka minut wcześniej ukradł go w jednym z marketów budowlanych. 

Mężczyźni zostali przewiezieni do komendy. Jak ustalono pracownik ochrony zauważył jak dwaj mężczyźni weszli na sklepu i z półki wzięli towar. Jeden z nich schował go do plecaka i obydwaj szybko opuścili sklep nie płacąc za niego. 

Wartość skradzionego narzędzia została oszacowana na ponad 700 złotych. Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży. Odzyskane mienie zostało zabezpieczone i zostanie zwrócone właścicielowi. 

Za dokonane przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Źródło KPP Sieradz.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz