czwartek, 6 lipca 2023

„Wybieraj bezpieczną żywność"

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sieradzu w imieniu Łódzkiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego informuje, że sukces Kampanii „Wybieraj bezpieczną żywność" #EUChooseSafeFood w ostatnich dwóch latach sprawił, że Główny Inspektorat Sanitarny po raz trzeci włączył się w realizację kampanii informacyjnej organizowanej przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności. W 2023 roku akcja zatacza szersze kręgi niż dotychczas - tym razem w jej realizację włączyło się 16 krajów.

Celem kampanii #EUChooseSafeFood jest wspieranie mieszkańców mieszkanek Europy w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących zakupu żywności. Dzięki niej konsumenci mają dostęp do praktycznych i przystępnych informacji dotyczących zagadnień takich jak pomoc w odczytywaniu etykiet umieszczonych na produktach spożywczych czy też porad na temat przygotowywania i przechowywania żywności Kampania obejmuje szereg zagadnień związanych z żywnością i jej bezpieczeństwem. 


Tematy wybrane przez GIS do realizacji tegorocznej edycji pozostają bez zmian, tj. suplementy diety, higiena żywności oraz znakowanie żywności z uwzględnieniem alergenów. Adresatami kampanii są przede wszystkim mieszkańcy Europy w wieku od 25 do 45 lat, w szczególności młodzi rodzice oraz osoby zainteresowane bezpieczeństwem żywności i nauką. Treści prezentowane w kampanii skupiać się będą na znaczeniu w ocenie bezpieczeństwa żywności roli europejskich naukowców, którzy współpracują ze sobą, aby chronić konsumentów przed zagrożeniami związanymi z żywnością. Źródło UM Sieradz.

Więcej informacji na stronie kampanii:

https://campaigns.efsa.europa.eu/EUChooseSafeFood/#/index-pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz