środa, 2 sierpnia 2023

"Pilnuję wyborów" - Rafał Trzaskowski w Sieradzu

Rafał Trzaskowski, który jest prezydentem miasta Warszawy oraz posłowie Cezary Tomczyk i Sławomir Nitras gościli dziś w Sieradzu w ramach akcji pod hasłem "Pilnuję Wyborów". Godzinne spotkanie z mieszkańcami miasta odbyło się o godzinie 16:00 na ulicy Kościuszki obok siedziby BWA. 


Celem spotkania było zachęcenie mieszkańców i sympatyków PO oraz innych ugrupowań politycznych nie związanych z PiS do udziału w pilnowaniu przebiegu głosowania podczas jesiennych wyborów. Mowa tu o pracy społecznej w komisjach wyborczych w charakterze "mężów zaufania". Takim obserwatorem wyborów może zostać osoba, która ma ukończone 18 lat, jednocześnie nie jest pozbawiona praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądu lub praw wyborczych pozbawiona prawomocnym orzeczeniem Trybunału Stanu czy ubezwłasnowolniona prawomocnym orzeczeniem sądu. Taka osoba musi wiedzieć również że ma swoje prawa ale i też obowiązki, które są zawarte w kodeksie wyborczym i z którymi zostanie zapoznana podczas aplikowania na to konkretne stanowisko. Definicja o tym stanowisku mówi tak: "Mąż zaufania – w instytucjach demokratycznych osoba, ciesząca się zaufaniem ogółu, czuwająca nad rzetelnością przebiegu zgromadzeń, zebrań bądź wyborów". Prezydent i posłowie gorąco zachęcali do wzięcia udziału mieszkańców Sieradza w nadchodzących wyborach oraz zapisywaniu się do komisji wyborczych w charakterze mężów zaufania po to by być pewnym że nadchodzące wybory nie będą sfałszowane. Podczas spotkania glos zabrał również Janusz Nagiecki z KOD-u. Na spotkaniu było około 200 osób. Po nim była chwila na wspólne zdjęcia prezydentem Warszawy oraz w/w posłami.

Więcej o akcji " Pilnuje  wyborów" pod linkiem 7 komentarzy:

 1. Wreszcie porządni ludzie przyjechali do tego pisiogrodu!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Miejmy nadzieje że uda się ocalić demokrację i odsunąć tych szubrawców od koryta!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czaruś , który chce przyjąć każdą ilość uchodźców , całe życie nie pracuje

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie jak wygra PO i wycofa 800+ 13/14stą emeryturę kartę dużej rodziny podniesie VAT podatki ZUS chodź ZUS jest juz za duży. Tłumacząc że musi naprawić co zepsuł PIS.Ale będziecie płakać a na dodatek dzieci łuczyć masturba.ji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak narazie to Ty sie powinienes/powinnas zaczac "łuczyć"

   Usuń
 5. A jaki macie program co PO chce zrobić bo jak narazie to tylko PiS obalić. Proszę sprecyzować jakie macie dla Polaków propozycje

  OdpowiedzUsuń
 6. No tak powinien się dokształcić ale to prawna a w Szwecji puszczają bajki gdzie bohater główny jest główno takie zwinięte i brązowe dla zrozumienia.

  OdpowiedzUsuń