wtorek, 8 sierpnia 2023

Podpisanie umowy na budowę wielopokoleniowego placu zabaw i rekreacji "Od malucha do seniora" na osiedlu Dziewiarz

W Urzędzie Miasta Sieradza w dniu dzisiejszym została podpisana umowa na realizacje zadania "Budowa wielopokoleniowego placu zabaw i rekreacji "Od malucha do seniora" na osiedlu Dziewiarz w Sieradzu".

Wykonawcą zadania została firma DREWZEL Gabriel Skrzypczyński Sp J, który za realizację zadania zaproponował kwotę 2.647.057,67 zł.

Zadanie obejmuje rozbiórkę dotychczasowego ogrodzenia, wyposażenia boiska, sieci kanalizacyjnej, nawierzchni oraz wykonanie robót budowlanych w zakresie wielofunkcyjnego boiska z ogrodzeniem i wyposażeniem, placu zabaw i siłowni plenerowej wraz z ogrodzeniem, fontanny z niezbędną infrastrukturą, nawierzchni ciągów komunikacyjnych i utwardzeń terenu. W ramach inwestycji wykonane zostanie również oświetlenie i zainstalowany będzie monitoring, wykonanie obiektów małej architektury, nasadzenia drzew, krzewów oraz wykonanie rabat i łąk kwietnych.

- Po półtora roku ciężkiej pracy na projektem, przyjdzie mi dziś podpisać umowę na budowę wielopokoleniowego placu zabaw i rekreacji "Od malucha do seniora". Jest niezmiernie miło, że osiedle Dziewiarz, pozyskuje nowe oblicze w postaci dobrze wyposażonego boiska czy placu zabaw. Mam nadzieję, że będzie to miejsce spotkań nie tylko młodzieży, ale również osób starszych do których też kierujemy swoją ofertę- mówił Paweł Osiewała, prezydent Miasta Sieradza.

Powierzchnia placu, który ma być zbudowany na terenie pomiędzy blokami Mickiewicza 8 i 10, to blisko 0,5 ha. To właśnie tam ma powstać ogrodzone wielofunkcyjne boisko z nawierzchnią poliuretanową; plac zabaw (zmodernizowany zostanie obecnie istniejący plac), park kieszonkowy z kącikiem dla seniora (ławki, stoliki, alejki spacerowo-edukacyjne z tablicami informacyjnymi, krzesła i stoliki parkowe, kosze na śmieci, kaskada wodna pełniąca rolę poidełka dla ptaków, domki dla owadów oraz budki dla ptaków).

Warto podkreślić, że na realizację parku Urząd Miasta Sieradza pozyskał dofinansowane w wysokości 1 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Źródło UM Sieradz.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz