czwartek, 21 września 2023

23-latek odpowie za uszkodzenie słupa myjni samochodowej

Wypity alkohol był przyczyną nieodpowiedzialnego zachowania 23-latka, który celowo uszkodził słup konstrukcyjny myjni samochodowej w centrum Sieradza. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na prawie 5500 złotych. Sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


 Kryminalni uzyskali informację, że pod koniec lipca 2023 roku na terenie myjni w centrum Sieradza doszło do uszkodzenia słupa konstrukcyjnego. Kamery monitoringu zarejestrowały jak na myjnię podjechał samochód, w którym była grupa osób. 

W czasie kiedy kierowca mył auto, jeden z towarzyszących mu mężczyzn wyjął z bagażnika metalową rurkę i celowo uderzył nią w słup. Wartość uszkodzeń pokrzywdzony oszacował na prawie 5500 złotych. 

Dzięki analizie zabezpieczonych dowodów i zebranym informacjom kryminalni wytypowali sprawcę. O dokonanie zniszczenia podejrzewany był 23-latek z powiatu sieradzkiego.

Policjanci pojechali do jego miejsca zamieszkania. W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał się, że to on dokonał tego uszkodzenia. Jak wyjaśnił wcześniej wspólnie ze znajomymi spożywał alkohol. Następnie pojechali na myjnię do Sieradza. Kiedy kierowca mył auto, on wziął metalową rurkę z bagażnika i uderzył nią w słup konstrukcyjny. 

23-latek twierdził, że był to jego głupi wybryk i zrobił to, bo był pijany. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Poniesie również odpowiedzialność finansową za dokonane zniszczenie. Źródło KPP Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz