czwartek, 21 września 2023

„Bajka Słowem Malowana”

Koło Terenowe nr 19 Polskiego Związku Niewidomych w Sieradzu - w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów – Sieradz 2023 - rozpoczęło kolejne działania związane z realizacją projektu „Bajka Słowem Malowana”. Organizatorzy chcą spotkać się z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych z terenu Sieradza.

W ramach otrzymanego mikrograntu powstała audiodeskrypcja do bajki edukacyjnej, opowiadającej o dzieciach z różnymi niepełnosprawnościami. Główną bohaterką jest mała wróżka Zuzia, która mieszka w magicznej krainie. Jest psotką i  swoim zaklęciem trochę pozmieniała świat znajdujący się za magicznym oknem - Ziemię. Wyczarowała całe mnóstwo cudownych dzieci. Bajkowa opowieść ma za zadanie oswajać dzieci z otaczającymi ich chorobami i niepełnosprawnościami. Dzięki audiodeskrypcji także niewidome dzieci będą mogły poznać Zuzię, usłyszeć opisy ilustracji. Natomiast ich widzący rówieśnicy przekonają się jak można słowem „namalować” bajkę. 

Projekt dofinansowano w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów: Program mikrodziałań dla aktywnych mieszkańców Sieradz 2023 ze środków Miasta Sieradza oraz ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.

Organizatorzy zapraszają do współpracy przedszkola i szkoły podstawowe z Sieradza.
Kontakt:
tel.: 725-464-000,
adres e-mail: [email protected]

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz