wtorek, 5 września 2023

Duża drogowa inwestycja

Daszyńskiego, Andersa, Bohaterów Września, Strzelców Kaniowskich, Braterstwa Broni, Paderewskiego i Bohaterów Września - to właśnie w rejonie tych ulic przebudowane zostaną drogi, chodniki i parkingi. Nowe życie zyska też skwer przy którym stoi pomnik upamiętniający Strzelców Kaniowskich.

W zakres inwestycji, która będzie prowadzona w formule "zaprojektuj i wybuduj" wchodzi opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, wykonanie przebudowy oraz sporządzenie dokumentacji powykonawczej wraz z uzyskaniem dokumentów zezwalających na użytkowanie.  - W obrębie ulic Paderewskiego i Daszyńskiego prace obejmą m.in. wymianę konstrukcji części drogi ulicy Paderewskiego, wykonanie utwardzeń chodników i dojść do budynków, budowę parkingu, wyregulowanie studzienek kanalizacyjnych, wymianę krawężników, słupów i opraw oświetleniowych. W przypadku drugiej części zadania czyli prac w obrębie ulic Andersa, Bohaterów Września, Strzelców Kaniowskich i Braterstwa Bronii także wykonane zostaną utwardzenia chodników i dojść do budynków a także budowa parkingów przy blokach Andersa 4, Andersa 4a oraz Aleja Grunwaldzka 23a - wylicza Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.
Podobne prace wykonane zostaną także w przy ulicach Bohaterów Września, Strzelców Kaniowskich i Braterstwa Broni. Tutaj zrobiony zostanie m.in. parking przy bloku Braterstwa Broni 15.

Przy ul. Andersa zagospodarowany zostanie również skwer, na którym powstanie tzw. park kieszonkowy z nowymi ścieżkami, utwardzeniami, terenami zielonymi, posadowieniem drzew, elementami małej architektury czy podświetleniem istniejącego pomnika. W obrębie skweru zostaną także wykonane parkingi. - Warto podkreślić, że po tych pracach skwer nadal będzie miejscem zielonym, dającym wytchnienie mieszkańcom okolicznych bloków - podkreśla prezydent.

Wykonawcą inwestycji jest firma Bud Trans z Sieradza, która w postępowaniu przetargowym złożyła najkorzystniejszą ofertę pod względem finansowym, jak i okresu gwarancji udzielonej na wykonywane przez siebie prace. Te będą kosztować 21 594 793 zł, z czego aż 20 515 053, 35 zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dla porównania oferta także sieradzkiej firmy Defero opiewała na blisko 23 mln zł.

Zakończenie inwestycji przewidziane jest na koniec 2024 r. Źródło UM Sieradz.2 komentarze:

  1. Może w końcu ludzie będą mogli chodzić po chodnikach, nie po parkingu. Przy Andersa to już norma, że auta na chodnikach się omija.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak na dwa bloki ma się 10 miejsc parkingowych...

      Usuń