niedziela, 3 września 2023

Hetman Sieradz rozpoczął sezon

KS Hetman Sieradz rozpoczął sezon piłkarski w Klasie B meczem u siebie z Iskrą Stolec. Mecz zakończył się  zwycięstwem drużyny przyjezdnej (2:3) jednak do przerwy był remis 0:0. Zespół Iskry długo nie mógł poradzić sobie z dobrze spisującą się obroną Hetmana a także bramkarzem Kacprem Kuleszą, który parę razy popisując się fantastycznymi paradami wybijał piłkę na rzut różny.

Gole zaczęły padać dopiero po przerwie i to była naprawdę szalona połowa. Pierwsi bramki zaczęli strzelać piłkarze Iskry na 1:0 po rzucie rożnym (w 47 minucie) i na 2:0 po błędzie bramkarza Hetmana (w 69 minucie). Gdy wszyscy myśleli że już po meczu i Hetmana czeka wysoka porażka, sieradzka drużyna przeprowadziła akcję po której wywalczyła rzut karny a tego na gola zamienił Krzysztof Szarowski (71 minuta). W 73 minucie pada bramka dla Iskry po dobitce obronionego strzału ale sędzia spotkania odgwizduje spalonego. Sieradzka drużyna przeprowadza atak i chwilę potem z akacji pada druga bramka dla Hetmana a jej autorem jest Jan Wroński (76 minuta). W tym momencie było 2:2, i drużyna z Sieradza próbowała ciągle atakować. Jednak po jednej z akcji piłkarz Iskry oddał strzał zza pola karnego, który wpadł w przysłowiowe okienko i tym samym ustalił wynik meczu na 2:3 dla drużyny gości (81 minuta).
Mimo porażki trzeba przyznać że zespół Hetman Sieradz zrobił wielkie postępy w porównaniu do poprzedniego sezonu i kwestią czasu mogą być pierwsze punkty naszej drużyny.