niedziela, 3 września 2023

W Glinnie uczczono 84. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej-AKTUALIZACJA

W niedzielę uroczystą mszą świętą na Cmentarzu Wojskowym w Glinnie uczczono 84. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Oddano pamięć i hołd tym, którzy walcząc o Polskę zginęli na polach bitew. Na cmentarzu w Glinnie (gmina Warta) spoczywają polscy żołnierze z 28 Pułku Piechoty Strzelców Kaniowskich, 10 Pułku Artylerii Lekkiej 10 DP, Kresowej Brygady Kawalerii Armii” Łódź” i innych jednostek, którzy polegli w dniach 4-5 września 1939 roku w obronie głównych pozycji nad rzeką Wartą, na polach wsi Włyń, Dzierzązna, Glinno i w okolicznych lasach w walce z przeważającymi siłami niemieckiej 8 Armii.

Uroczystościom przewodniczył burmistrz Warty Krystian Krogulecki, ale były także delegacje między innymi Powiatu Sieradzkiego czy harcerzy.

-Nie zapominajmy o wojennych bohaterach, także tych z naszej małej ojczyzny, dzięki którym my możemy żyć teraz w wolnym kraju. Dziękuję Druhom Strażakom, Pocztom Sztandarowym, Radnym Powiatowym i Gminnym, Sołtysom oraz wszystkim uczestnikom za udział w uroczystości. Cześć i Chwała Bohaterom! - mówił burmistrz Warty Krystian Krogulecki.

(Źródło Promocja Gmina Warta)  Foto Video Studio Anna Majewska
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz