środa, 6 września 2023

Kolejne drogi do remontu

W sieradzkim magistracie rozstrzygnięto przetarg na remont kolejnych dróg w mieście. Nowej nawierzchni doczekają się ulice Błotna, Podmiejska, Kręta i Wiejska.

Za inwestycję odpowiedzialne będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "Łask" z Łasku, które za swoje usługi zaproponowało kwotę 2 439 579,24 zł. W jej ramach przewidziano realizację dwóch zadań. Pierwsze z nich to remont ulic Błotnej (odcinek od ul. Wiejskiej do ul. Ludowej) i Podmiejskiej (odcinek od  ul. POW do ulicy Reymonta). Prace w tym przypadku będą obejmować m.in. rozebranie istniejącej nawierzchni, frezowanie nawierzchni bitumicznej, profilowanie i zagęszczenie podłoża, wykonanie podbudowy, oczyszczenie przydrożnych rowów, regulację pionową studzienek i wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-asfaltowych.

Ta część zadania, wyceniona na ponad 1,4 mln zł,  jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 55 proc.

Przebudowa ulic Krętej (od ul. POW do ul. Wiejskiej) i Wiejskiej (odcinek od ul. Krętej na wysokości posesji nr 8 do ulicy Błotnej wraz z wlotem w ul. Boczną) także obejmuje podobny zakres prac.

Inwestycja będzie wykonana do trzech miesięcy od podpisania umowy.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)

1 komentarz:

  1. Ciekawe kiedy za Sosnowa sie wezmą Walczak obiecał i jak kilkadziesiat lat jest łatane to nic wiecej nie bylo zrobione

    OdpowiedzUsuń