czwartek, 7 września 2023

Pędził w trenie zabudowanym 110 km/h będąc pod działaniem alkoholu

 38-letni kierowca z powiatu sieradzkiego jechał swoim samochodem w terenie zabudowanym 110 km/h. Okazało się, że miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż kilka dni wcześniej miała zatrzymane prawo jazdy. Kierowco- piłeś alkohol? Nie kieruj samochodem!


6 sierpnia 2023 roku około godziny 11:25 policjanci z sieradzkiej drogówki kontrolując prędkość w miejscowości Gzików w gminie Błaszki zauważyli opla astrę, który poruszał się bardzo szybko. Miernik prędkości wskazał, że w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h kierowca jechał z prędkością 110km/h. Sprawdzenie w policyjnych bazach wskazało również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Kilka dni wcześniej stracił już prawo jazdy, za kierowanie samochodem pod działaniem alkoholu. Mężczyznę poddano również badaniu, na zawartość alkoholu w organizmie – wynik 1,7 promila. Teraz jego sprawą zajmie się sąd, który może mu wymierzyć karę pieniężną nawet do 30 tysięcy złotych za jazdę bez uprawnień. Natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawcy świadczenie pieniężne  na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarne
Apelujemy o ostrożność na drodze i przypominamy, że każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje. Niejednokrotnie mamy do stracenia o wiele więcej niż pieniądze. Kierowco bądź odpowiedzialny!

 

 

1 komentarz:

  1. dostanie mu się !! , ale dalej będzie pił i jeździł., żeby poszedł na leczenie to by sie jakoś odmienił .

    OdpowiedzUsuń