piątek, 13 października 2023

Miliony w infrastrukturę sportową i edukacyjną

Miasto Sieradz otrzymało ponad 23 mln zł dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych. Doliczając do tego środki z miejskiego budżetu, w ciągu następnych dwóch lat na inwestycje w sport i edukacje przeznaczonych zostanie blisko 26 mln zł.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)

W ramach inwestycji dofinansowanych z Programu Inwestycji Strategicznych powstanie m.in. nowa hala przy budynku B Szkoły Podstawowej nr 1 (ul. Rycerska). - Sala gimnastyczna tej szkoły  była budowana co najmniej kilkadziesiąt lat temu. I już nie przystaje do wymagań XXI wieku. Myślę, że jak na warunki sieradzkie będzie to naprawdę przyzwoity obiekt, bo jego wymiary to ponad 40 na ponad 30 metrów. Rozmiarowo będzie więc większa niż te, które postawiliśmy przy szkole numer cztery czy 8 - mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Nowa hala ma zostać dobudowana do obecnie istniejącej. Stara sala gimnastyczna będzie służyła jako zaplecze nowego obiektu.

Jeżeli chodzi o przebudowę infrastruktury sportowej w Sieradzu to do końca 2026 r. zaplanowano również przebudowę bieżni, urządzeń lekkoatletycznych oraz boisk wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy Szkole Podstawowej nr 10. Jak wyjaśnia Piotr Iszczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ,  przebudowana zostanie również sala sportowa na terenie Ośrodka oraz na kotami do tenisa ziemnego pojawi się hala.

Łączna przewidywana wartość tych inwestycji to 23 mln 350 tys. zł, przy dofinansowaniu zewnętrznym na poziomie ponad 21 mln zł.

Dzięki wsparciu z Programu Inwestycji Strategicznych modernizacji poddana zostanie także infrastruktura edukacyjna w Sieradzu. - Tutaj planujemy między innymi modernizację łazienek w placówkach edukacyjnych oraz remont dachu w Szkole Podstawowej nr 4 [budynek B przy ul. Broniewskiego - red.] - wyjaśnia prezydent. 

Te prace mają być wykonane do końca września 2025r. Przewidywana łączna wartość tych inwestycji to 2 mln 350 tys. zł z czego dofinansowanie to prawie 2 mln zł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz