piątek, 6 października 2023

Noc bibliotek w PBP w Sieradzu

 Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu postanowiła przyłączyć się do dziesiątek bibliotek w kraju, które tego dnia szerzej otwierają swoje podwoje. W ubiegłym roku do późnych godzin nocnych bawiliśmy się wspólnie z naszymi czytelnikami. W tym roku będziemy do Waszej dyspozycji w godz. 10:00-20:00 i z pewnością przez te kilkanaście sobotnich godzin znajdziecie u nas coś ciekawego dla siebie.

Tego dnia ruszamy także z abolicją, czyli tradycyjnym darowaniem kar wszelkich. Wystarczy przyjść do biblioteki między 7-26 października 2023 i skorzystać z niewątpliwej ulgi. Po tym terminie o wiele trudniej będzie negocjować.

10:00 - 20:00 - PLANSZÓWKI - zagraj z nami, przyjdź z rodziną lub przyjaciółmi - cały dzień z planszówkami. Jest możliwość rezerwacji konkretnej gry (i stolika) lub możliwość przyniesienia swojej. Z zasobów naszej biblioteki do wyboru gry klasyczne i nowoczesne:

 

10:00-18:00 - REWERS DLA KAŻDEGO „Odkrywamy zakamarki biblioteki dla dorosłych". Zajrzyj tam gdzie chowają się książki i gdzie zwykle nikt nie ma dostępu. Poznaj tajemnicze i niedostępne miejsca naszej biblioteki.

10:00 - 18:00 - POKÓJ ZAGADEK - zabawa detektywistyczna dla dużych i małych

11:00 - WARSZTATY DOGOTERAPIA Warsztaty dla najmłodszych. Otwarte spotkanie z czworonożnymi przyjaciółmi

14:00-16:00 – WARSZTATY PLASTYCZNE - dwie godziny plastycznej zabawy.

15:00 – OTWARTE SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI – zapytaj o DKK, dowiedz jak działa, zapisz się.

17:00 – JOANNA BRODZIK - spotkanie z książką UMAMI. Opowieści i przepisy. Rozmowa, książki, autografy. Niepowtarzalna okazja kupienia tej pozycji z autografem autorki.

19:00 - “KRAINA MIODU” SEANS FILMOWY Niezwykle barwna opowieść o wyjątkowym życiu. Sprawdź nasze nowe, kameralne kino

20:30 – KLASYKI EROTYKI - towarzyskie spotkanie z literaturą dla dorosłych. Przyjdź i posłuchaj, jak o erotyce pisali najwięksi – Morsztyn, Mickiewicz, Tuwim, Leśmian, ale też Sienkiewicz, czy Fredro. Możesz też przeczytać swoje ulubione fragmenty. Źródło PBP w Sieradzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz