środa, 25 października 2023

"Od malucha do seniora"

Trwają prace związane z budową  wielopokoleniowego placu zabaw i rekreacji "Od malucha do seniora" na osiedlu Dziewiarz w Sieradzu. 

Powierzchnia placu, który ma być zbudowany na terenie pomiędzy blokami Mickiewicza 8 i 10, to blisko 0,5 ha. To właśnie tam ma powstać ogrodzone wielofunkcyjne boisko z nawierzchnią poliuretanową; plac zabaw (zmodernizowany zostanie obecnie istniejący plac), park kieszonkowy z kącikiem dla seniora (ławki, stoliki, alejki spacerowo-edukacyjne z tablicami informacyjnymi, krzesła i stoliki parkowe, kosze na śmieci, kaskada wodna pełniąca rolę poidełka dla ptaków, domki dla owadów oraz budki dla ptaków). W ramach inwestycji wykonane zostanie również oświetlenie i zainstalowany będzie monitoring, wykonanie obiektów małej architektury, nasadzenia drzew, krzewów oraz wykonanie rabat i łąk kwietnych.

-  Cieszę się, że osiedle Dziewiarz zyska nowe oblicze w postaci dobrze wyposażonego boiska i placu zabaw. Mam nadzieję, że będzie to miejsce spotkań nie tylko młodzieży, ale również osób starszych - mówił Paweł Osiewała, prezydent Miasta Sieradza.


Całkowity koszt inwestycji to 2.647.057,67 zł. Urząd Miasta Sieradza pozyskał na to zadanie dofinansowane w wysokości 1 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zakończenie prac przewidziano na połowę 2024 r. Źródło UM Sieradz.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz