wtorek, 31 października 2023

Promocja książki "Mówią lasy"

Serdecznie zapraszam na spotkanie poświęcone wydaniu książki pt. Mówią Lasy – Wspomnienia z lat okupacji niemieckiej 1939-1945, które odbędzie się 3 listopada 2023 r. o godz. 17:00.

(Źródło Powiatowa Biblioteka Publiczna)

Mówią lasy to książka szczególna. Powstała na podstawie odnalezionych i nigdy wcześniej niepublikowanych wspomnień leśniczego złoczewskiego Bronisława Adama Morawskiego – członka Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej. Poza walorem historycznym prezentującym mało znane wydarzenia z walki Podziemia po 1939 roku na terenie Ziemi Złoczewskiej stanowią też swego rodzaju leksykon nazwisk, który przybliża mieszkańców Złoczewa i okolic zaangażowanych w walkę o niepodległość z niemieckim okupantem. Wspomnienia napisane piękną polszczyzną, prezentują też w sposób unikalny, walory lokalnej przyrody i gospodarkę leśną. Wzbogacone zostały dużą ilością zdjęć, pochodzących z rodzinnych kolekcji, przypisów i not biograficznych oraz wspomnieniem o autorze, które napisała jego córka Barbara. Stanowią hołd, który członkowie zespołu autorskiego, który dokonał opracowania, oddają poprzez jego publikację, walczącym o wolność naszego kraju i naszej Małej Ojczyzny.


Organizatorzy: Detektywi Pól Bitewnych - Sieradz 1939, Społeczny Komitet Renowacji Nekropolii Złoczewskich w Złoczewie, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz