poniedziałek, 23 października 2023

Trwają prace przy modernizacji kolejnych dróg w Sieradzu

Trwają prace przy modernizacji kolejnych dróg w Sieradzu. Największe postępy widać na ul. Podmiejskiej.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)


To, co można zaobserwować na ul. Podmiejskiej to część większej inwestycji, dzięki której nowej nawierzchni doczekają się jeszcze ulice Błotna, Kręta i Wiejska. Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "Łask" z Łasku, które za swoje usługi zaproponowało kwotę 2 439 579,24 zł.
W ramach inwestycji przewidziano realizację dwóch zadań. Pierwsze z nich to remont ulic Błotnej (odcinek od ul. Wiejskiej do ul. Ludowej) i Podmiejskiej (odcinek od  ul. POW do ulicy Reymonta). Prace w tym przypadku będą obejmować m.in. rozebranie istniejącej nawierzchni, frezowanie nawierzchni bitumicznej, profilowanie i zagęszczenie podłoża, wykonanie podbudowy, oczyszczenie przydrożnych rowów, regulację pionową studzienek i wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-asfaltowych.

Ta część zadania, wyceniona na ponad 1,4 mln zł,  jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 55 proc.

Przebudowa ulic Krętej (od ul. POW do ul. Wiejskiej) i Wiejskiej (odcinek od ul. Krętej na wysokości posesji nr 8 do ulicy Błotnej ) także obejmuje podobny zakres prac.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz