poniedziałek, 27 listopada 2023

"Nie tylko misie" – spotkanie autorskie z Joanną Jagiełło

Zapraszamy na spotkanie z pisarką Joanną Jagiełło, które odbędzie się 28 listopada 2023 r. o godzinie 10:30 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu.

Celem spotkania jest zapoznanie z literaturą dotyczącą naszych futrzastych przyjaciół oraz uwrażliwienie na piękno przyrody i zapoznanie z dorobkiem pisarzy krajowych, jak i zagranicznych. Koty jako zwierzęta dumne, niezależne i specyficzne w zachowaniu przyciągają naszą uwagę i uwagę dzieci. Ich futrzastość i miękkość powodują, że cieszą się one powodzeniem wśród najmłodszych odbiorców kultury.

Joanna Jagiełło - absolwentka anglistyki, pisarka, autorka książek dla mniejszych i większych czytelników (m.in. poczytnej „serii kawowej”), poetka, pieśniarka, dziennikarka, nauczycielka i redaktorka. Za swoją twórczość była wielokrotnie nagradzana, m.in. w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY, Lista Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej, White Ravens 2019, wyróżniona podczas 28. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Pisze, maluje, gra, komponuje i podróżuje.

Spotkanie autorskie „Nie tylko misie” jest elementem projektu „Wyraź siebie!”, realizowanego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Program dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz