poniedziałek, 13 listopada 2023

Poświęcenie pomnika weterana wojennego chor. Wacława Juszkiewicza w Wojkowie

 W niedzielę 12 listopada br. w Wojkowie w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbyła się uroczystość poświęcenia grobu weterana wojennego chor. Wacława Juszkiewicza.

Uroczystość rozpoczął pokaz Szwadronu Kawalerii Ziemi Konińskiej, po którym odbyła się uroczysta msza św w kościele w Wojkowie koncelebrowana przez proboszcza tutejszej parafii księdza Ryszarda Krakowskiego. 

Po nabożeństwie uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Trzcinki zaprezentowali część artystyczną. W uroczystościach udział wzięli Burmistrz Błaszek Piotr Świderski, Zastępca Burmistrza Błaszek Iwona Lisiak, przewodniczący Rady Miejskiej w Błaszkach Ireneusz Hendrysiak oraz radni Rady Miejskiej w Błaszkach, Kompania honorowa 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu wraz z pocztem sztandarowym, Jednostki OSP z terenu Gminy Błaszki wraz z pocztami sztandarowymi, zaproszeni goście oraz mieszkańcy. 

Po nabożeństwie nastąpił przemarsz na cmentarz, gdzie odbył się apel o zmarłym żołnierzu, który poprowadziła Pani Bożenna Pastusiak, a następnie modlitwa i uroczyste poświecenie pomnika. 

Złożono także kwiaty i zapalono symboliczne znicze. Po obchodach dla uczestników wydarzenia przygotowano ognisko patriotyczne i ciepły poczęstunek. 

Dzisiejsza uroczystość była lekcją historii i patriotyzmu. Pokazuje ona jak ważna jest pamięć o naszych przodkach, dzięki którym dzisiaj możemy cieszyć się wolnością. Zródło UMiG Błaszki


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz