poniedziałek, 13 listopada 2023

Sieradzcy policjanci zwyciężyli w turnieju piłki nożnej podczas pikniku służb mundurowych "Niepodległość"

 Reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu wzięła udział w Pikniku Klas i Służb Mundurowych – „Niepodległość” organizowanym przez 15 Sieradzką Brygadę Wsparcia Dowodzenia. Drużyna sieradzkich policjantów nie miała sobie równych w rozgrywkach w piłce nożnej i zajęła 1 miejsce na podium. Spotkanie z młodzieżą klas mundurowych to również doskonała okazja do promowania służby w naszej formacji.

W miniony piątek, 10 listopada 2023 roku na terenie 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia odbył się Piknik Klas i Służb Mundurowych – „Niepodległość”. Uczestnikami  turnieju byli przedstawiciele służb mundurowych oraz uczniowie klas o profilu mundurowym. Rywalizowali między sobą w kilku dyscyplinach, a mianowicie: piłce nożnej, siatkówce, koszykówce, biegu na 5 kilometrów, wyciskaniu ciężarów, strzelaniu oraz przepychaniu opony. się Reprezentacja sieradzkich policjantów wzięła udział w rozgrywkach w piłce nożnej. W rozegranych kilku meczach „niebiescy” nie mieli sobie równych. Pokonali rywali i zajęli I miejsce na podium. Z rąk Dowódcy 15 SBWD pułkownika Wojciecha Daniłowskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu inspektora Piotra Bielewskiego zwycięscy otrzymali puchar i dyplom oraz okolicznościowe medale. Naszej drużynie serdecznie gratulujemy wygranej! 

Spotkanie z klasami mundurowymi to również doskonała okazja, aby przybliżyć pracę w niebieskim mundurze. Stoisko promocyjne licznie odwiedzali uczniowie. Policjantki, odpowiadały na pytania zainteresowanych pracą w naszej formacji. Wielu z nich dowiedziało się jak wstąpić w szeregi policji. Funkcjonariuszki udzielały informacji jak wygląda procedura rekrutacyjna oraz jakie wymogi trzeba spełniać, aby zostań policjantem. Rozdawane były ulotki i materiały promujące. Mamy nadzieję, że wielu z nich w przyszłości zdecyduje o wyborze tego ciekawego, aczkolwiek niełatwego zawodu. Odwiedzającym nasze stoisko przybliżono również narzędzie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja mobilna „Moja Komenda”. Źródło KPP Sieradz. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz