środa, 6 grudnia 2023

Odblaskowa choinka w sieradzkiej "ósemce"

Wyjątkowa - „odblaskowa” choinka pojawiła się przed Szkołą Podstawową numer 8 w Sieradzu. Maluchy wspólnie z policjantami oraz pracownikiem sieradzkiego WORD – u udekorowały świąteczne drzewko. Zamiast bombek zawisły na niej elementy odblaskowe. Mikołajkowe spotkanie było też dobrą okazją do porozmawiania z najmłodszymi o bezpiecznych zachowaniach.

Jak co roku policjanci sieradzkiej komendy w ten „szczególny dzień” pamiętają o najmłodszych mieszkańcach naszego regionu. „Mikołajkowy” wspólny patrol policjantów i pracownika  WORD- u zawitał w sieradzkiej „ósemce”. 

Mikołaj nie poruszał się jednak saniami, lecz radiowozem. Dzięki wsparciu sieradzkiego Oddziału Terenowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego dzieci otrzymały prezenty w postaci worków i elementów  odblaskowych. 

Przedszkolaki oraz pierwszaki wspólnie z „mikołajkowymi gośćmi” udekorowały świąteczne drzewko elementami odblaskowymi. Była to też dobra okazja do popularyzowania wśród najmłodszych wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Podczas rozmowy z dziećmi przypomniane zostały zasady bezpiecznego poruszania się drodze. Uświadomiono najmłodszym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześniej zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza. 

Ta niecodzienna akcja sprawiła wiele radości i wywołała uśmiechy na dziecięcych twarzach. Źródło KPP Sieradz.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz