środa, 6 grudnia 2023

W samochodzie przewozili narkotyki

Sieradzcy kryminalni zabezpieczyli ponad 470 gramów narkotyków. Zatrzymani to 28-letni mężczyzna i kobieta. Zakazany towar przewozili w samochodzie. Sprawcy usłyszeli prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzięki intensywnej pracy i monitorowaniu środowiska przestępczego przez sieradzkich kryminalnych, przejęte zostało ponad 470 gramów narkotyków. 

Policjanci od jakiegoś czasu podejrzewali, że 28-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego może mieć związek z nielegalnymi substancjami. 

29 listopada 2023 roku po godzinie 18.00 na obrzeżach Sieradza funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej znane im daewoo. Kierował nim 28-latek, który był w zainteresowaniu kryminalnych. Razem z nim podróżowała 28-letnia kobieta. 

Byli  wyraźnie zdenerwowani interwencją. Na pytanie policjantów o posiadanie nielegalnych środków, obydwoje zaprzeczyli. Policyjna kontrola potwierdziła wcześniejsze przypuszczenia. 

W kieszeniach kurtki mężczyzny funkcjonariusze znaleźli torebki foliowe z białym proszkiem i kryształem. Kolejne dilerki z  nielegalnymi substancjami oraz waga elektroniczna schowane były pod siedzeniem pasażera. 

Mężczyzna oświadczył, że nielegalne środki należą do niego. Zakazany towar posiadała również 28-letnia pasażerka. W plastikowym pudełku w podręcznej torebce ukrywała  susz roślinny oraz biały kryształ. 

Policjanci zabezpieczyli nielegalne środki i zatrzymali kierowcę daewoo oraz pasażerkę. Ponadto w mieszkaniu 28-latki policjanci znaleźli i zabezpieczyli kolejne  środki odurzające oraz wagę elektroniczną. 

Wstępne badanie potwierdziło, że było to blisko 450 gramów mefedronu i około 20 gramów marihuany. 

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli  prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Źródło KPP Sieradz.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz