sobota, 23 grudnia 2023

Spotkanie opłatkowe w Gminie Błaszki

Boże Narodzenie to jedno z najpiękniejszych Świąt pełnych ciepła i radości. To także okazja do spotkań, w trakcie których wszyscy składają sobie życzenia. Tak jak miało to miejsce 20 grudnia br. podczas spotkania opłatkowego zorganizowanego przez Burmistrza Błaszek Piotra Świderskiego. Podczas wspólnej wigilii obecni byli radni, sołtysi z terenu naszej gminy, dyrektorzy szkół oraz jednostek podległych, emeryci oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Błaszkach.

Przedświąteczne spotkania opłatkowe stały się tradycją w naszej gminie i okazją do wspólnej integracji, podsumowania całego roku oraz omówienia planów na kolejny rok. Burmistrz Błaszek złożył wszystkim świąteczne życzenia zdrowia, spokoju i pomyślności w Nowym Roku.

W Bożonarodzeniowy nastrój wprowadził zebranych lokalny zespół Swoi, który odśpiewał znane kolędy i pastorałki, a wspólne kolędowanie to najlepszy sposób, by zapanowała świąteczna atmosfera.

Podczas spotkania tradycyjnie już przed Świętami Bożego Narodzenia harcerze z 44 Błaszkowskiej Drużyny Harcerskiej „Parasol” przekazali na ręce Burmistrza Błaszek Betlejemskie Światełko Pokoju, które jest symbolem pokoju i pojednania i niesie ze sobą nadzieję, jedność i radość. Jest to coroczna akcja przekazywania symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem, która stała się już naszą tradycją. Jest nam niezmiernie miło, że harcerze są obecni i zawsze służą pomocą podczas ważnych wydarzeń gminnych.

(Źródło Gmina Błaszki)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz