wtorek, 19 grudnia 2023

Umowa na chodniki podpisana

W sieradzkim magistracie podpisano umowę na wykonanie przebudowy dróg dla pieszych na terenie miasta w następujących lokalizacjach.

- W ramach tej inwestycji przebudowane zostaną chodniki na ul. Działkowej, ul. Konopnickiej, ul. Wyspiańskiego (na odcinku od ul. Słowackiego do ul. Norwida), ul. Grzesika i Piwnika (na wysokości Państwowej Straży Pożarnej), ul. Zagłoby, ul. Warneńczyka (na odcinku od ul. Zagłoby do ul. Chodkiewicza), ul. Stodolnianej i ul. Olendry Małe, ul. Lokajskiego, ul. Piastowskiej (przy blokach 14, 6, 2A,  ul. Łokietka 1A) oraz ul. Krasawnej (na odcinku od ul. Oksińskiego do ul. Żeromskiego) - wymienia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza. 


Wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum sieradzkich firm Somar Bruk i Bud-Trans. Łączny koszt prac wyniesie 3 287 912,63 zł z czego 1 949 675,00 zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Przebudowa chodników ma zakończyć się do września 2024 r.


W ramach inwestycji wykonawca będzie miał do realizacji między innymi:

- wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu,

- roboty przygotowawcze (wytyczenie obiektu),

- roboty rozbiórkowe,

- wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne,

- ustawienie krawężników na ławie betonowej i obrzeży,

- wykonanie podbudowy pod nawierzchnię,

- regulację pionową studzienek dla zaworów infrastruktury podziemnej,

- wykonanie nawierzchni z kostki brukowej.


Modernizacja ma polegać przede wszystkim na usunięciu starej nawierzchni z płyt betonowych i zastąpienie jej kostką. Wykonana zostanie również podbudowa, wymienione krawężniki

Poniżej w załączniku zakres planowanych inwestycji.


Aktualnie prowadzone jest jeszcze postępowanie związane z wyłonieniem nadzoru inwestorskiego nad opisanymi powyżej pracami.

Zakres planowanych inwestycji

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz