piątek, 26 stycznia 2024

Akcja Odblaski - I tura

Wójt Gminy Burzenin wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy wsparciu lokalnej Policji rozpoczął akcje ,,Odblaski”. Akcja ukierunkowana jest na bezpieczeństwo pieszych oraz kierujących jednośladami. W ramach działań przedstawiciele komisji wraz mundurowi odwiedzili lokalne szkoły przeprowadzając pogadanki profilaktyczne dotyczące bezpiecznego zachowania na drogach. Najmłodsi mieszkańcy Gminy Burzenin zostali zaopatrzeni w kamizelki oraz opaski odblaskowe, pozwalające stać się bardziej dostrzegalnymi podczas poruszania się po zmroku.

W drugiej turze akcji planowane jest przekazanie patrolom Policyjnym kamizelek oraz kolejnych odblasków w celu wręczenia rowerzystom podczas rutynowych kontroli i poinstruowaniu ich o konieczności ich używania w celu podniesienia poziomu ich bezpieczeństwa na drogach.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych. Dlatego zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych przez całą dobę i wszędzie tam gdzie poruszamy się pieszo bądź na rowerze.

(Źródło Gmina Burzenin)


3 komentarze:

  1. Super inicjatywa.Brawo Burzenin.

    OdpowiedzUsuń
  2. Brawo za pomysł. Świetna kolejna inicjatywa Pani Anety, czyżby szykowała sobie grunt na "Wójta"?👏👏

    OdpowiedzUsuń
  3. Dzieciaczki bezpieczne i zadowolone:)

    OdpowiedzUsuń