czwartek, 25 stycznia 2024

Duże zmiany w Radzie Powiatu Sieradzkiego - AKTUALIZACJA !

Podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu Sieradzkiego doszło do dużych zmian w jej składzie.


W dniu 25 stycznia swoje stanowiska stracili wicestarosta Kazimiera Gotkowicz, Olga Kołoszczyk, przewodnicząca Rady Powiatu Sieradzkiego i wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Sieradzkiego Sylwia Dęga-Frątczak. Nowym wicestarostą został Michał Pabich (12 radnych poparło zgłoszoną kandydaturę), zaś przewodniczącym Rady Powiatu Sieradzkiego został Maciej Sulgan (12 radnych zagłosowało za kandydaturą). Byli już koalicjanci z PiS byli bardzo zaskoczeni dzisiejszymi wnioskami o odwołanie Kazimiery Gotkowicz, Olgi Kołoszczyk i Sylwii Dęgi - Frątczak. Podczas głosowania salę obrad opuścili radni z klubu PiS. Dzisiejsze decyzje raczej oznaczają koniec koalicji PSL-PiS w radzie. 

Zdjęcia z głosowania źródło 8TVR facebook
 
AKTUALIZACJA !
 
"W związku z medialnymi wypowiedziami wicestarosty oraz członków prezydium rady powiatu sieradzkiego wybranymi z komitetu PiS dotyczącymi działalności obecnej koalicji rządzącej współtworzonej przez Polskie Stronnictwo  Ludowe,  zdecydowaliśmy się na zakończenie współpracy z radnymi wybranymi z komitetu PiS w samorządzie powiatowym. Wypowiedzi te są chęcią zbicia kapitału politycznego. Zachowanie takie budzi kłamliwe przekonanie, iż przekaz z przywołanej konferencji jest stanowiskiem zarządu powiatu Sieradzkiego. Zarząd nie udzielił w tym zakresie żadnego upoważnienia.
Nie będę tolerował takiego zachowania. Na początku kadencji  umówiliśmy się na jasne zasady współpracy, w ramach których mieliśmy działać wspólnie na rzecz mieszkańców Powiatu Sieradzkiego ponad podziałami. Radni PSL trzymali się tego zarówno przed wyborami 15 października, jak po przegranych przez PiS wyborach parlamentarnych. Szkoda, że tego zachowania fair play do końca kadencji nie potrafili stosować nasi koalicjanci.
W związku z powyższym na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Sieradzkiego odwołano wicestarostę, przewodniczącą rady i wiceprzewodniczącą rady z zajmowanych funkcji.
Nowym wicestarostą został Pan Michał Pabich, natomiast przewodniczącym Pan Maciej Sulgan - radny Powiatu Sieradzkiego. Obaj reprezentują Komitet „Ziemia Sieradzka” z którym mam nadzieję na owocną współpracę na rzecz mieszkańców naszego powiatu."
 
(Żródło Mariusz Bądzior Starosta Sieradzki - facebook)
9 komentarzy:

 1. Pięknie, gratuluje. Lepiej późno niż wcale

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje Maciek! W końcu starsza Pani została pogoniona

  OdpowiedzUsuń
 3. No i super 3 gwiazdy PiS poszły do śmietnika tam gdzie ich miejsce, to są skutki szczucia

  OdpowiedzUsuń
 4. Brawo Panie Starosto, już dawno Pan powinien zrobić ten krok i pozbyć się tych szkodników z PiS

  OdpowiedzUsuń
 5. człowieka do śmietnika? to dopiero chamstwo i szczucie ...

  OdpowiedzUsuń
 6. Zobaczymy, czy pan Pabich po wyborach nie trafi do śmietnika.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pani Gotkowicz zachciało się wojny z nauczycielem/dyrektorem , karma wróciła !
  Pani Sylwia zamiast zająć się szkoła , nauczaniem -poszla w politykę ,-karma wróciła .
  A Pani Olga , za dużo chciała , ale za mało wiedzy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wreszcie nie będzie tej kobiety która tyle krzywdy wyrządziła ludziom, brawo starosto!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Może wreszcie ktoś zajmie się chroniona do tej pory dyrektorka 2 LO. Paniusia ma dyscyplinarkę i wiele za uszami jeśli chodzi o traktowanie nauczycieli. Może czas zacząć o tym mówić

  OdpowiedzUsuń