środa, 3 stycznia 2024

Czy muszą zginąć następne osoby na Wojska Polskiego?

To już kolejny tragicznym wypadek na ulicy Wojska Polskiego gdzie ginie pieszy lub rowerzysta. Wszyscy pytają, czy musi dochodzić do takich tragedii jak 30 grudnia, gdzie zginęła 56-letnia rowerzystka.

Dziś, czyli 3 stycznia 2024 roku na ulicy Wojska Polskiego odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli, prezydent Sieradza Paweł Osiewała i Jarosław Kaźmierczak wójt gminy Sieradz. 

Na konferencji obaj panowie poruszali temat bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na tej niebezpieczne drodze, która podlega pod GDDKiA. 

Prezydent Sieradz poinformował, iż zostało już przygotowane pismo o wsparcie wojewody Łódzkiego w przebudowę Drogi Krajowej nr 83 na odcinku Wojska Polskiego 73 do Charłupi Małej, aby nie dochodziło tu do takich tragicznych wypadków jaki miał miejsce 30 grudnia gdzie kierowca busa potrącił śmiertelnie rowerzystkę. 

Kliknij, aby wysłuchać MP3 Paweł Osiewała,  kliknij, aby wysłuchać MP3 Jarosław Kaźmierczak.

Jak wynika z pisma GDDKiA ze stycznia 2023 GDDKiA nie ma w planach budowy chodnika ani ścieżki rowerowej na tym odcinku drogi. GDDKiA w pierwszej kolejności na celu ma budowę autostrad, dróg ekspresowych i obwodnic, tak wynika z pisma GDDKiA do władz Sieradza. 

Swój głos zabrali również mieszkańcy tej części Sieradza, kliknij, aby wysłuchać MP3.
2 komentarze:

  1. Dlaczego piszecie tylko o chodniku do Charłupi Małej a ludzie z innych wiosek Biskupic Kowali nie jeżdżą na rowerach do Sieradza.No nie jeżdżą bo nawet do sklepu nie idą na nogach bo strach . Chyba że pójdą rowem

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Skieruj pytanie do prezydenta Sieradza i wójta gminy Sieradz, to oni tylko mówią o tym chodniku

      Usuń