czwartek, 4 stycznia 2024

Kolejne drogi w Warcie oddane do użytku

 Zakończono przebudowę ciągu ulic Cwendrycha, Szukalskiego, Kaleniewicz, Andrychiewicza w Warcie wraz z budową kanalizacji deszczowej. Wybudowano jezdnię o nawierzchni asfaltowej o szerokości 5 m wraz ze zjazdami do posesji. Wybudowano chodnik o szerokości 2 m a także kanalizację deszczową oraz telekomunikacyjną. Zmodernizowano oświetlenie uliczne- wymieniono istniejące oprawy sodowych na energooszczędne typu LED – 27 szt.

Właściwa kwota dla zadania "Przebudowa ciągu ulic Cwendrycha, Szukalskiego, Kaleniewicz, Andrychiewicza w Warcie wraz z budową kanalizacji deszczowej" 4.512.655,43 zł. Dofinansowanie inwestycji ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 2.850.000,00 zł.

Rozbudowano również ulicę Sadową w Warcie. Wykonano jezdnię o nawierzchni asfaltowej o szerokości 5 m wraz ze zjazdami do posesji. Wybudowano chodnik o szerokości 2 m oraz kanalizację deszczową oraz telekomunikacyjną. Zbudowano linię oświetlenia ulicznego z energooszczędnymi oprawami typu LED – 11 szt.

Całkowity koszt zadania: 1.662.557,70 zł. Dofinansowanie inwestycji ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 487.204,00 zł. Źródło UMiG Warta.2 komentarze:

  1. Bardzo ładnie, tylko dlaczego dopiero teraz i dlaczego pozostałe miejscowości w gminie jakoś nie mają takiego szczęścia..... wybory idą. Wisienka na torcie to droga w m. Zaspy kolonia. Sąsiednia gmina Dobra (wielkopolskie)położyła asfalt na swojej drodze, która jest jednocześnie drogą dojazdową do m. Zaspy. zabrakło 300 m już na ternie gminy Warta i dziury są jak były, bo dalej asfalt jest, do połowy wsi ale zawsze. A wystarczyło się dogadać, bo pieniądze burmistrz Warty dostał od rządu, ma nawet zdjęcia jak odbiera promesę....

    OdpowiedzUsuń
  2. Dostał pieniądze ciekawe ! A czy na zagajewie będzie droaga zagajew raczków? W Tym roku napewno nie bo burmistrz nie wygra sprawy z moimi sąsiadkami żeby wszyscy mieli lepiej

    OdpowiedzUsuń