wtorek, 6 lutego 2024

Czy w Sieradzu będzie kolumbarium ?

W dniu 6 lutego w Urzędzie Miasta Sieradza odbyła się konferencja prasowa na której Prezydent Miasta Sieradza Paweł Osiewała przedstawił pomysł budowy kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Sieradzu.

Kolumbarium jest to prostopadłościenna lub niekiedy kopulasta budowla cmentarna z czasów rzymskich i wczesnochrześcijańskich, pełniąca funkcję zbiorowego grobowca i jest to miejsce na urny z prochami naszych zmarłych. W kolumbarium może być umieszczone od jednej do czterech urn z prochami bliskich.

Czy takie modułowe grobowce staną na sieradzkim cmentarzu komunalnym? Wszystko zależy od mieszkańców miasta Sieradza i okolic którzy w tym temacie mają możliwość wypowiedzieć się w ankiecie dostępnej na stronie Urzędu Miasta Sieradz w terminie do 14 lutego. 

Ankieta dotycząca budowy kolumbarium

Same kolumbarium nie jest tradycyjnym grobem i wielu mieszkańcom naszego miasta może się taka zmiana miejsca pochowku źle kojarzyć, jednakże suma kosztów pochówku w kolumbarium będzie mniejsza i sam pomysł budowy kolumbarium wychodzi na przeciw coraz częściej spotykanym pogrzebom skremowanych bliskich.

Prosimy o wypowiedzenie się w tym temacie w ankiecie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz