środa, 7 lutego 2024

Konferencja prasowa w sprawie piesków i kotków

Na konferencji prasowej zorganizowanej we wtorek przez Prezydenta Miasta Sieradza oprócz kwestii kolumbarium został także poruszony temat piesków i kotków. Konkretnie chodziło tu o zagospodarowanie terenu pod wybieg dla psów oraz została poruszona kwestia kastracji psów i kotów.


Na konferencji dowiedzieliśmy się że wkrótce ruszy akcja sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich (psów i kotów). Program będzie współfinansowany przez Urząd Miasta Sieradza w następujący sposób: 70% kosztów zabiegu będzie pokrytych ze środków publicznych, 30% kosztów będzie po stronie właściciela zwierzęcia. Na program ten miasto przeznacza 50 tysięcy złotych. 

Kolejnym tematem jest chęć stworzenia psiego wybiegu. To zeszłoroczny pomysł pod którym podpisało się 1000 osób. W niedługim czasie na stronie Urzędu Miasta Sieradza pojawi się ankieta dotycząca lokalizacji takiego wybiegu. Wskazane mają być trzy miejsca: Park na osiedlu Klonowe, tereny zielone przy ulicy Sikorskiego i Bohaterów Września oraz Park Mickiewicza.

1 komentarz:

  1. Tylko żeby nie wyszło jak z wiatami śmietnikowymi i trzepakami na Powstańcó warszawy.

    OdpowiedzUsuń