czwartek, 22 lutego 2024

Trwa protest rolników z powiatu sieradzkiego pod siedzibą ARiMR

Od wtorku trwa strajk okupacyjny rolników z powiatu sieradzkiego pod siedzibą ARiMR w Sieradzu. Rolnicy protestują przeciwko wpuszczaniu do Polski towarów z Ukrainy bez kontroli oraz przeciwko Zielonemu Ładowi.


Do protestujących przyjechał dyrektor łódzkiego oddziału regionalnego ARiMR Andrzej Stępień, który zapewniał protestujących o solidarności z nimi i prosił o wpuszczenie pracowników sieradzkiego ARiMR do pracy. Rozmowy odbyły się także z lekarzem weterynarii.

Jak się dowiedzieliśmy rolnicy w ramach protestu zamknęli główne wejście do siedziby ARiMR na kłódkę a bramy wjazdowe zastawili ciągnikami. Podobno jednak pracownicy ARiMR przychodzą do pracy tyle że do budynku dostają się tylnym wejściem.

Właśnie o taki efekt chodziło protestującym rolnikom, obecna sytuacja na ulicy Warneńczyka 1 ma odzwierciedlać szczelność granic naszego kraju przy kontroli przepływu towarów z Ukrainy.

Strajk trwa 24 godziny na dobę (dzień i noc), są tu rolnicy którzy strajkują już 42 godziny od wtorku. Strajk okupacyjny ma potrwać do niedzieli.

(Za zdjęcia dziękujemy czytelnikom)


8 komentarzy:

 1. Właśnie Tusk zapowiedział że będzie siłą granicę odblokowywać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dalej głosujcie na PO , PiS, SLD , PSL, 3 drogę z celebrytą na czele , to będzie wam dobrze hahahaha jak u Mamy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie był PIS przez 8 lat i było dobrze. Zastanów się co piszesz .

   Usuń
 3. Z zamieszczonych zdjęć widać jedno - Wieś śpiewa i tańczy 😂😂😂. Brak zajęcia zaraz będzie wiosna i trzeba siać nawozy na polu żeby w maju sprzedać ekologiczne warzywa i ziemniaki za kosmiczną cenę .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak samo to widzę, sialala zabawa trwa

   Usuń
  2. Nadajesz się do Warty na CITO 🫡🫡🫡🫡

   Usuń
 4. Dobrze się bawią ci rolnicy , kiełbaski , pewnie wieczorem i wódeczka , tak można strajkować ...szkoda tylko że wśród strajkujących w większości same gowniarstwo, które za bardzo nie wie przeciw czemu protestuje, ale jak można się polansowac w ciągniku ojca za 300 tys.to dlaczego by nie skorzystac...taka to nasza wieś biedna i pokrzywdzona ....

  OdpowiedzUsuń
 5. A co mają nic nie jeść 🤔🤔 też chyba posiadaczem jednego dodatkowego chromosomu jesteś 🤣🤣🤣

  OdpowiedzUsuń