czwartek, 15 lutego 2024

Walentynkowa policyjna akcja "Zwolnij! Jak kocha to poczeka"

14 lutego w „Dzień Zakochanych” popularnie zwany Walentynkami sieradzcy policjanci prowadzili działania podczas których promowali bezpieczne zachowania na drogach. Zamiast mandatu wręczali kierującym zapachowe serduszka z wymowną treścią: „Zwolnij! Jak kocha, to poczeka”.

„Zwolnij! Jak kocha to poczeka” to przewodnie hasło prowadzonej z okazji Walentynek akcji sieradzkich policjantów. 

Wręczane kierowcom zapachowe zawieszki w kształcie serca mają przypominać o bezpiecznej prędkości, ostrożności i kulturalnym zachowaniu na drogach. 

Funkcjonariusze  ruchu drogowego uświadamiali kierowców, aby byli odpowiedzialni za siebie i swoich bliskich i pamiętali, że do celu lepiej dotrzeć nieco spóźnionym niż nie dotrzeć wcale. 

Znane są nam przykłady, kiedy to kierowca nie dbając o zapinanie pasów przez pasażerów lub w następstwie zbyt szybkiej jazdy, stracił w wypadku najbliższą jego sercu osobę, albo przez nieuwagę i pośpiech nie zauważył pieszego przechodzącego na oznakowanym przejściu dla pieszych – potrącając go. 

Przed takimi tragediami tego dnia przestrzegaliśmy i promowaliśmy wzajemną życzliwość i szacunek dla życia. Źródło KPP Sieradz. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz