poniedziałek, 4 marca 2024

Internet światłowodowy w Gminie Błaszki

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy Internetem światłowodowym informujemy, że na terenie Gminy Błaszki będą prowadzone prace, mające na celu rozszerzenie dostępu do szybkiego i niezawodnego Internetu światłowodowego.

W wyniku rozstrzygnięć konkursu ogłoszonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, Orange Polska zbuduje internetową sieć światłowodową w projekcie „Sieradzki a Orange Światłowód”, obszar nr 5.10.14.a, w którym znajduje się Gmina Błaszki. Inwestycja ma na celu doprowadzenie szybkiego Internetu światłowodowego do jak największej liczby gospodarstw domowych i niwelowanie tzw. „białych plam”. Dzięki jej realizacji znacząco zwiększy się liczba punktów adresowych objętych zasięgiem, dodatkowo 1812 punktów adresowych uzyska dostęp do szerokopasmowego Internetu.

Inwestycja będzie realizowana etapowo, a planowany termin jej zakończenia to 30. 06. 2026 r. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli korzystać z niezawodnego Internetu i dodatkowo wybierać spośród ofert wielu operatorów.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/cppc/inwestycja-c111-zapewnienie-dostepu-do-bardzo-szybkiego-internetu-na-obszarach-bialych-plam-1-nabor-uruchomiony oraz https://internet.gov.pl.

Przedstawiciele firmy wykonawcy będą uczestniczyć w najbliższej sesji Rady Miejskiej, podczas której przedstawią prezentację założeń programu.

(Źródło Gmina Błaszki)

1 komentarz:

  1. Szkoda że Gmina Wróblew nie jest zainteresowana takimi inwestycjami. Tylko wpuściła prywatną firmę która robi monopol, i ceny z kosmosu

    OdpowiedzUsuń