czwartek, 7 marca 2024

Miasto Sieradz uzyskało dofinansowanie na książki

Miasto Sieradz uzyskało dofinansowanie dla szkół podstawowych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Każda z poniższych placówek otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 12.000 zł, z dodatkowym wkładem 3.000 zł z budżetu magistratu.


Wsparcie finansowe otrzymały:  Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 9 oraz Szkoła Podstawowa nr 10.

- Dofinansowanie pozwoli szkołom na zakup nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży, a także na doposażenie bibliotek w nowoczesne meble i sprzęt. Dzięki tym działaniom, uczniowie zyskają dostęp do atrakcyjnych książek oraz lepszych warunków do czytania i nauki - mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Szkoły, wspólnie z uczniami i radą rodziców, wybiorą książki i materiały, które najlepiej odpowiadają potrzebom i zainteresowaniom młodych czytelników. Inicjatywa ta ma na celu nie tylko odnowienie księgozbiorów, ale również promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, co przyczyni się do wzrostu ich aktywności czytelniczej.

Jesteśmy przekonani, że nowe książki i lepsze wyposażenie bibliotek szkolnych znacząco przyczynią się do poprawy jakości edukacji i rozbudzą w uczniach pasję do czytania.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz