czwartek, 7 marca 2024

Ogólnopolski turniej wiedzy pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” – eliminacje gminne w Błaszkach

Co oznacza skrót ADR, co oznacza symbol W – 52 oraz w jakim schemacie brak oddechu u nieprzytomnego stanowi podstawę do podjęcia reanimacji, na te pytania oraz wiele innych odpowiadała młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu eliminacji gminnych w Błaszkach.

Do eliminacji gminnych wystartowało łącznie 16 osób, w podziale na kategorie wiekowe: Grupa I – uczniowie szkół podstawowych klasa I-IV, Grupa II – uczniowie szkół podstawowych klasa V – VIII oraz Grupa III – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Turniej odbył się w Centrum Kultury w Błaszkach w dniu 6 marca 2024 roku.

W składzie jury zasiedli: Przewodniczący Krzysztof Stępiński, Sekretarz Elżbieta Śniegula oraz członkowie Lucjan Noweta, Andrzej Grzelak i Magdalena Jeziorska.

Młodzież w pierwszej kolejności przystąpiła do prac pisemnych. Do drugiego finałowego etapu ustnego zakwalifikowali się uczniowie z największą liczbą punktów z poszczególnych grup wiekowych.

Z Grupy I 2 osoby, Grupy II – 3 osoby oraz z Grupy III – 2 osoby. W wyniku rozgrywek finałowych drugiego etapu kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco.

Grupa I Natalia Dopieralska zajęła I miejsce, miejsce II Wiktoria Olejnik.

W Grupie II, I miejsce zdobył Łukasz Chorąziak, II miejsce Adam Grędas, III miejsce Samuel Krawczyk.

W Grupie III, I miejsce przypadło Robertowi Bartczakowi a miejsce II Łukaszowi Pietrasikowi.

Uczniowie z danej grupy wiekowej z największą ilością punktów będą reprezentować gminę Błaszki w eliminacjach powiatowych. Zakwalifikowali się do nich:

Z Grupy I: Natalia Dopieralska i Wiktoria Olejnik.

Z Grupy II: Łukasz Chorąziak, Adam Grędas.

Z Grupy III: Robert Bartczak i Łukasz Pietrasik.

Nagrody wręczył Burmistrz Błaszek Piotr Świderski oraz członkowie jury.

Podczas eliminacji w przerwie pomiędzy pierwszym a drugim etapem vice prezes OSP Błaszki druh Marceli Kiciński zaprezentował uczniom podstawowe elementy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wszystkim uczniom gratulujemy!

A najlepszym życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych.

(Źródło Gmina Błaszki)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz