środa, 6 marca 2024

Rolnicza "Solidarność" z Sieradza na proteście w Warszawie - Aktualizacja

W dniu 6 marca rolnicza "Solidarność" zorganizowała w Warszawie bardzo duży protest. Sparaliżowana jest znaczna część stolicy, wstrzymany został ruch na ciągu ulicy Belwederskiej i w alejach Ujazdowskich od skrzyżowania z Gagarina do ronda de Gaulle'a. Kumulacja protestu odbywa się przed Kancelarią Premiera RP. W proteście biorą również udział sieradzanie.

Szacuje się iż tylko na godzinę 10:00 do Warszawy zjechało około 150 tysięcy rolników, pszczelarzy, myśliwych oraz górników którzy niezmiennie postulują o całkowite wyrzucenie do kosza tak zwanego "Zielonego ładu" oraz żądają zablokowania napływu produktów rolnych z Ukrainy. Ponadto rolnicy za pomocą ciągników i maszyn rolniczych blokują drogi dojazdowe do Warszawy. Z Sieradza do Warszawy pojechali również rolnicy z powiatu sieradzkiego jak i przedstawiciele sieradzkiej "Solidarności" i "Solidarności rolniczej", są tutaj: Mirosław Owczarek, Radosław Kucharski czy Krzysztof Kulawiak. Kumulacja protestu odbywa się pod Kancelarią Premiera RP gdzie spalono między innymi trumnę symbolizującą polskiego rolnika. Jak podają źródła internetowe w Warszawie strajkujących pilnuje (i czuwa nad ich bezpieczeństwem) około 4 tysięcy policjantów. Rolnicy nie dostali pozwolenia od Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego na wjazd do stolicy ciągnikami, mimo to Warszawa jest w tym momencie całkowicie zablokowana. Obecnie strajkujący udają się pod gmach Sejmu RP.

Aktualizacja:

Jak podaje rozgłośnia RMF (z godziny 12:42) Unia Europejska ustąpi rolnikom i zaproponuje duże zmiany w Zielonym Ładzie już w przyszłym tygodniu. „Będzie propozycja bardzo dużego zmniejszenia obciążeń dla rolników” – zapowiada komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski w rozmowie z dziennikarką RMF FM w Brukseli. „Będzie to korzystne dla rolników” - dodaje komisarz, który te rozwiązania przedstawi jutro w Sejmie, czyli 7 marca.

(Zdjęcia związkowcy z sieradzkiej "Solidarności")19 komentarzy:

 1. bardzo dobrze !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję ,że za to chuligańskie wybryki dostaną takie mandaty że im gospodarki braknie żeby to zapłacić . Pokazali co sobą reprezentują, Szpagatowa Szlachta a słoma z kapci wystaje. Dosyć tego !!!

   Usuń
 2. cisnąć ich tam , te kolorowe papużki !!

  OdpowiedzUsuń
 3. Całym sercem za rolnikami !

  OdpowiedzUsuń
 4. Pan z ostatniego zdjęcia trzymający transparent "Morawiecki=rozwój i ambitne plany Tusk=rozbój kraj zrÓjnowany" wierzy, że wieloletnie zaniechania w sprawach rolnictwa mające przełożenie na obecny byt są wynikiem działań obecnego obozu rządzącego? Gratuluje logiki xD i zapraszam na kurs ortografii.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z Sieradza to ja widzę samych działaczy z PIS a nie rolników.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby Zbyszek pojechał to by zrobił zdjęcia rolnikom z powiatu , a tak redakcja bazuje na tym co ma.

   Usuń
 6. Przecież to są pisowscy działacze przez 8lat nie strajkowali bo byli przy korycie. Gdzie tam sa prwdziwi rolnicy. 90 proc. organizacji rolniczych jest w rekach pis jaka to jest pisolidarność smiech na sali.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak pis uchwalał zielony ład to nie protestowali bo byli kupieni a teraz wielcy zwiazkowcy się znaleźli

  OdpowiedzUsuń
 8. Solidarności dziękujemy za roz...ny Polmos w Sieradzu - niech spadają stąd. Teraz to tylko pislamskie przefarbowane działacze. Pis off i tyle.

  OdpowiedzUsuń
 9. To są rolnicy, z tego co widzę w mediach, to banda BANDYTÓW

  OdpowiedzUsuń
 10. Sami pisowcy, gdzie tam rolnicy są?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no dokładnie przegrali wybory a teraz przestępcy robią zadymy

   Usuń
 11. Teraz wszędzie będziecie widzieć zadymiarzy z PiSu a gdzie byliście jak mordy darła Lempart z babcią Kasią, gdzie byliście jak "niezależny" broniarz robił zadymy kosztem uczniów ,gdzie byliście jak ukochane "dziecko"PO oszust Kijowski szkalował przeciwników politycznych,dlaczego wam nie przeszkadzało jak opłacani przez Tuska studenci kopali ogrodzenia dzisiaj biją rolników jutro was.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jacy rolnicy banda pijaków przyjechała do Warszawy..

   Usuń
  2. Teraz "banda pijaków" za każdym razem będzie protestowała , wcześnie uciśnione wściekle macice demolowały kościoły , biura poselskie posłów PIS , ci sami policjanci byli zwyzywani od najgorszych .

   Usuń
 12. Cala wieś głosowała na tych złodzieji z pisu a teraz robią zadymy nowemu rządowi.Nie nawidze chłopów !!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Gdzie Wy widzicie działaczy PiSu. Przewodniczący Owczarek i Przewodniczący Kulawiak są z Solidarności. Tam działają. A jeśli chodzi o politykę to obydwoje są Solidarnym Mieście Sieradz. Z tego komitetu startują w wyborach a nie z list PiS.

  OdpowiedzUsuń