środa, 6 marca 2024

Rusza program promocji zdrowia psychicznego w sieradzkich szkołach. Program startuje w Szkole podstawowej nr 1 w Sieradzu

W dniu 6 marca w Urzędzie Miasta Sieradza odbyła się konferencja prasowa dotycząca uruchomienia programu ochrony zdrowia psychicznego mieszkańców miasta Sieradza. Program zostaje wdrożony w ramach działań związanych z przyjętym "Programem Ochrony Zdrowia Psychicznego dla gminy Miasto Sieradz na lata 2024 - 2028".

W konferencji wzięli udział dr n. społ. Błażej Wojdała, Prezydent Miasta Sieradza Paweł Osiewała, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Sieradzu Piotr Bakowicz oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Sieradz  Agnieszka Cieślak. 

Sam program ma służyć promocji zdrowia psychicznego, zapobiegać zaburzeniom psychicznym, zwiększyć dostępność do świadczeń w zakresie promocji zdrowia psychicznego, wspierać w środowisku rodzinnym i społecznym oraz podnosić wiedzę rodziców a także kadry w szkołach z zakresu tematów związanych ze zdrowiem psychicznym.

Wdrożenie programu rozpoczyna się od Szkoły Podstawowej nr 1 w Sieradzu i skierowany jest do uczniów w klasach drugich i ich rodzin a nazywa się ten program  "Grupa wielorodzinna w szkole podstawowej". Program w kolejnych latach będzie poszerzany o kolejne placówki oświatowe.

O programie mówi Prezydent Miasta Sieradza Paweł Osiewała (MP3)

O programie mówi dr n. społ. Błażej Wojdała (MP3)

O programie mówi dr Szkoły Podstawowej nr 1 w Sieradzu Piotr Bakowicz (MP3)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz