sobota, 23 marca 2024

XIV Wystawa Tradycyjnych Sieradzkich Stołów Wielkanocnych

Za nami XIV Wystawa Tradycyjnych Sieradzkich Stołów Wielkanocnych. Spotkanie z pysznymi potrawami wielkanocnymi odbyło się jak zawsze w sali C starostwa Powiatowego w Sieradzu.


Setki ludzi odwiedzało dziś Starostwo Powiatowe w Sieradzu by spróbować i kupić pyszności wielkanocnych przygotowanych między innymi przez koła gospodyń wiejskich, które dziś w starostwie się prezentowały. Były także przepiękne stroiki wielkanocne, które również cieszyły się dużym zainteresowaniem. Przybyłych na pokaz mieszkańców Sieradza jak zwykle przywitał gospodarz dzisiejszego wydarzenia a był nim Starosta Sieradzki Mariusz Bądzior. Nie mogło też zabraknąć modlitwy nad pokarmami, którą odprawił ojciec Ruben Bekeszczuk, gwardian klasztoru ojców bernardynów w Warcie. Czas wszystkim umilała muzyka prezentowana dziś przez kapelę „Kumpele Wróbele”, Zespół „Akord”, "Kapelę Podwórkową Złoczewianie", oraz zespół „Paka Klonowiaka”. Impreza trwała do godziny 14:00.

Posłuchajcie co o tradycji śniadania wielkanocnego mówi kiedyś kielczanka a teraz sieradzanka Magda Olejnik (wysłuchaj MP3).

Posłuchajcie co o XIV Wystawie Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych mówił gospodarz dzisiejszego wydarzenia, starosta sieradzki Mariusz Bądzior (Wysłuchaj MP3).


2 komentarze:

  1. Jak zwykle super Impreza .Brawo Panie Starosto. Wszystko jak co roku barwne i kolorowe. Tak Trzymać.

    OdpowiedzUsuń
  2. yhhh byłem tam, specjaliści tak dopracowali imprezę że j..p...d...e , bardzo gorąco, bardzo duszno, a nagłośnienie głowy rozsadzało brawo brawo !

    OdpowiedzUsuń